• + 90 312 342 22 45
 • EĞER DÜNYA PAZARINIZSA…

  EĞER DÜNYA PAZARINIZSA…

  01 Şubat 2019, Cuma

  Adınızı rakiplere karşı korumak ve tescil etmek için harekete geçerken,büyük düşünün. Nitekim ürünleriniz ya da hizmetleriniz dünyayı dolaşacaksa, daha en başından global çapta düşünün.

 • ETKİLİ KATALOG TASARIMI

  ETKİLİ KATALOG TASARIMI

  01 Şubat 2019, Cuma

  Ünlü ABD’li yazar John Barth’ın dediği gibi “Hiçbir şey kendi başına değerli değildir. Her şeyin değeri ona dışarıdan, insanlar tarafından verilir.”

 • KOSGEB DESTEĞİ İLE MARKALAŞIN!

  KOSGEB DESTEĞİ İLE MARKALAŞIN!

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Seçimlerin sona ermesi ile birlikte Ak Parti 64. Hükümet’in eylem planı “Markalaşma ve Kurumsallaşmak” isteyen firmalar için heyecan verici destekler içeriyor.

 • SOSYAL MEDYADA BAŞARILI OLMANIN 20 KURALI

  SOSYAL MEDYADA BAŞARILI OLMANIN 20 KURALI

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Yönetimi ne kadar yetkin olursa olsun, müşterileriniz ile bağ kuvvetli olmadığı sürece eksiktir. Sosyal medya yönetimi sürekli olarak güncel ve profesyonel yönetilmelidir.

 • MOBİL UYUMLU WEB SİTESİ YAPTIRIN!

  MOBİL UYUMLU WEB SİTESİ YAPTIRIN!

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Müşterilerinize mobil uyumlu web sitesi ile ürün ve hizmetlerinizi rahatça ulaştırın. Mobil cihaz kullanımının arttığı günümüzde rakiplerinizden önce mobil uyumlu bir web siteniz olsun.

 • BAŞARILI BİR LOGO TASARIMI

  BAŞARILI BİR LOGO TASARIMI

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Yazılı medyanın yerini sosyal medyaya bırakmasıyla birlikte, “marka” kavramı her zamankinden daha önemli bir duruma gelmiştir. Logo ise, markayı temsil eden en önemli görsel araçtır. Markadan bahsedildiğinde hedef kitlenin aklına direk olarak marka logosu geliyorsa, o markanın başarılı profesyonel kimliğine sahip olduğu söylenebilir.

 • KİŞİSEL MARKANIZ İÇİN LİNKEDIN TAKTİKLERİ

  KİŞİSEL MARKANIZ İÇİN LİNKEDIN TAKTİKLERİ

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Kişisel markanızı en iyi yaratabileceğiniz platform şüphesiz ki LinkedIn. Ancak bu platformun son zamanlarda amacından saptığını hepiniz fark etmişsinizdir. Facebook ile yetinmeyip burada da özlü söz paylaşanları, hayırlı haftalar dileyenleri bolca görmeye başladık. Bu durumla ilgili yazdığımız yazıya buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

 • BİRBİRLERİ İLE UYUMLU RENKLER HANGİLERİDİR?

  BİRBİRLERİ İLE UYUMLU RENKLER HANGİLERİDİR?

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Renklerin ahengi ve matbaa sektörünün sanatsal temaları, muhteşem bir görsel şölen oluşturur. Doğru renkler ve doğru uygulamalar bir arada kullanıldığında, daima en iyi sonucu verir. Kullanılan kağıt türünden, hamurun kalınlığına dek her bir ayrıntı hangi renklerin kullanılacağını belirler. Renk uyumları matbaa çalışmalarının uzmanlık alanı niteliğindedir. Ve her sektöre ayrı renk senkronizasyonları uyumlanır.

 • DOĞRU REKLAM İÇİN TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ PROMOSYON ÜRÜNLERİ

  DOĞRU REKLAM İÇİN TERCİH EDEBİLECEĞİNİZ PROMOSYON ÜRÜNLERİ

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Firmaların gerek müşterileri için, gerekse de kendi çalışanları için hazırladıkları hediye ürünlere promosyon ürünler denilmektedir. Ülkemizde promosyon ürünleri pek çok farklı dönemlerde hediye olarak sunulmaktadır. Bu dönemler arasında en yoğun dönem ise yıl dönümleridir. Çalışanlarınızı motive edecek olan promosyon ürünler aynı zamanda çok etkili bir de reklam araçlarıdır. Doğru kullanım ile markanızın ürün ve hizmet satışlarını arttırmak ve marka bilinirliği sağlama konusunda etkisi önemli derecedir. Peki, Türkiye’de ki en etkili promosyon ürünleri hangileri ve hangi sektörler bu promosyon ürünler ile reklam çalışmalarını doğru bir şekilde yapabilir?

 • ETKİLEYİCİ BROŞÜR İÇİN 12 İPUCU VE BROŞÜR ÜRÜNLERİ

  ETKİLEYİCİ BROŞÜR İÇİN 12 İPUCU VE BROŞÜR ÜRÜNLERİ

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Markaların reklam yapmak ve kampanya duyurmak için sıklıkla kullandıkları broşürler, pratik ve ekonomik bir yoldur. Broşürler genellikle bir amaca yönelik tasarlanmıştır. Broşürler çok amaçlı kullanılabilirler. Reklamverenler tarafından bir etkinliği, kampanyayı ve hatta bir filmi tanıtmak için kullanılabilirler. Ayrıca, kar amacı gütmeyen kuruluşlar tarafından sosyal farkındalık yaratmak için de kullanılabilir. Broşürlerin hedeflenen amaca ulaşabilmesi için çekici, göz alıcı ve bilgilendirici olması gerekir. Bu yazımızda etkileyici ve müşterilerin dikkatini çekecek bir broşür tasarlamak için gereken ipuçlarını ve broşür örnekleri paylaşacağız.

 • RENK PSİKOLOJİSİ VE TASARIMDA RENKLERİN UYUMU

  RENK PSİKOLOJİSİ VE TASARIMDA RENKLERİN UYUMU

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Renkler günlük hayatımızda, evde, işte, kıyafetlerimizde, doğada, çevremizde her yerde bizimleler… Renklerin insan psikolojisini etkilediği artık bilimsel çalışmalarca kanıtlanmış bir gerçek. Ve bu gerçek ile markalar ve şirketler logo ve reklam çalışmalarında renklerin gücünü kullanıyorlar. Birlikte renk psikolojisi ve bu renkleri tasarımlarınızda nasıl kullanabileceğinizi inceleyelim.

 • FREELANCER OLMAKLA AJANSTA ÇALIŞMAK ARASINDAKİ 5 FARK

  FREELANCER OLMAKLA AJANSTA ÇALIŞMAK ARASINDAKİ 5 FARK

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  İnsan her daim kendi elinde olmayanı ister. Bunun ajans dünyasındaki izdüşümü de ajansta çalışan tasarımcıların freelance’e kaymak istemeleri; evde ya da bir kafenin masasında saç baş yolan freelancer’ların da tam zamanlı olarak bir ajansa geçmek istemeleridir. Nedense “diğeri” hep daha cazip gelir.

 • MARKANIZ İÇİN DOĞRU SESİ 4 ADIMDA KAĞIDA DÖKÜN

  MARKANIZ İÇİN DOĞRU SESİ 4 ADIMDA KAĞIDA DÖKÜN

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Firmalar, markalarının görselliğine saplantılı bir şekilde önem verirler. Günlerini hatta aylarını bir logo için verebilirler; fakat o logoyu kelimelerle nasıl ifade edeceklerine dair pek kafa yormazlar.

 • BİR MARKA NEDEN SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞINA İHTİYAÇ DUYAR

  BİR MARKA NEDEN SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞINA İHTİYAÇ DUYAR

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Bir markanız olduğunu düşünün. Bu marka, ulusal çapta bir tekstil markası olsun. Bu tekstil ürünlerinin kitlenize dağıtılmasında birçok detay mevcuttur. Markanızın büyümesi için nasıl ki; makineleri en iyi tekstil ürünü makineleri üreten markalardan, çalışanlarınızın yemeklerini en iyi yemek firmasından, fabrikanızın temizlik hizmetini en iyi temizlik firmasından alıyorsanız, sosyal medya gibi bir kitle iletişim mecrasının yönetimine bakış açınız da bu şekilde olmalıdır. Peki bir sosyal medya danışmanına neden ihtiyacınız var?

 • MARKA BİLİNCİNİN ÖNEMİ

  MARKA BİLİNCİNİN ÖNEMİ

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Pazarlama alanında en sık olarak kullanılan kavramlardan biri olarak marka bilinirliği, diğer adıyla marka bilinci, satış ekiplerinin başarıya ulaşmalarında es geçemeyecekleri bir konudur.

 • SOSYAL MEDYA VE PAZARLAMA

  SOSYAL MEDYA VE PAZARLAMA

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Sosyal medya nedir sorusuna vereceğimiz yanıt, aslında ister istemez bizi sosyal medyanın reklam alanında nasıl etkilere sahip olduğunu da açıklayacaktır. Bu terimle alakalı bilinmesi gereken önemli noktalardan biri, diğer medyalara kıyasla alternatif olabileceği ve diğer medyaların bu açıdan artık geleneksel yahut bel bağlayıcı rolünün kalmadığıdır.

 • YENİ İNSTAGRAM FENOMENİMİZ: YUMURTA!

  YENİ İNSTAGRAM FENOMENİMİZ: YUMURTA!

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Geçtiğimiz yıl Kylie Jenner minik bebeği Stormi’nin parmağını tuttuğu fotoğrafını paylaştığında 18 milyondan fazla beğeni alarak Beyonce’nin Instagram’daki beğeni rekorunu kırıp tahtına oturmuştu.

 • PANTONE 2019 YILININ RENGİNİ BELİRLEDİ: LIVING CORAL

  PANTONE 2019 YILININ RENGİNİ BELİRLEDİ: LIVING CORAL

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  Yeni yıl yaklaşırken, gelecekle ilgili heyecan ve beklentilrimiz artıyor. Bir çok marka 2019 yılının neye benzeyeceği ile ilgili ön görülerde bulunmaya çalışıyor.

 • NEYMAR DÜŞÜŞLERİNDEN FONT

  NEYMAR DÜŞÜŞLERİNDEN FONT

  09 Şubat 2019, Cumartesi

  FIFA 2018 Dünya Kupası’nda oynadığı maçlarda en ufak müdahalelerde bile artistik hareketlerle hendini yerden yere atan Brezilyalı futbolcu Neymar’ın bu performansı sonunda unutulmayacak bir esere ilham oldu: Ney Type

 • MOBİL UYUMLU WEB SİTESİ ARTIK BİR GEREKLİLİK

  MOBİL UYUMLU WEB SİTESİ ARTIK BİR GEREKLİLİK

  18 Şubat 2019, Pazartesi

  Mobil uyumlu web sitesi artık bir gereklilik. Mobil uyumlu web sitesi, akıllı telefonlarda sorunsuz olarak görüntüleme sunan web sitesi formatıdır. Bu format artık olmazsa olmaz bir hale gelmiştir.

 • REKLAM FİKRİ ZAMANIN ÖTESİNDEDİR. ORJİNALLİĞİNİ KORUR.

  REKLAM FİKRİ ZAMANIN ÖTESİNDEDİR. ORJİNALLİĞİNİ KORUR.

  18 Şubat 2019, Pazartesi

  Reklam Fikri Zamanın Ötesindedir, Orijinalliğini Korur. İyi bir reklam fikri bulmak, sanıldığı kadar kolay değildir. Özellikle orijinalliğini koruyan ve toplumun zihninde yer edebilen reklamlar, o markanın ruhunu sürekli olarak destekler.

 • DOĞRU SORU SORMAK İLETİŞİM SÜRECİNİ HIZLANDIRIR

  DOĞRU SORU SORMAK İLETİŞİM SÜRECİNİ HIZLANDIRIR

  18 Şubat 2019, Pazartesi

  Doğru Soru Sormak İletişim Sürecini Hızlandırır. Doğru soru sormak bir sanattır. Etkili soru sorabilmek için bu sanatın kurallarını, püf noktalarını bilmek gerekir. Doğru zamanda, doğru yerde, doğru soruyu sormak çok önemlidir.

 • YENİ YIL İÇİN REKLAM KAMPANYASI OLMAZSA OLMAZ

  YENİ YIL İÇİN REKLAM KAMPANYASI OLMAZSA OLMAZ

  18 Şubat 2019, Pazartesi

  Yeni Yıl İçin Reklam Kampanyası Olmazsa Olmaz. Yeni yılın gelmesine çok az bir zaman kaldı. Bazı markalar bunun önemini çok iyi bilse de bazıları hala işin ciddiyetini anlamış durumda değil. Oysa yeni yıl için reklam kampanyası olmazsa olmaz.

 • SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ MARKA İTİBARINI DESTEKLER

  SOSYAL SORUMLULUK PROJESİ MARKA İTİBARINI DESTEKLER

  18 Şubat 2019, Pazartesi

  Sosyal sorumluluk projesi marka itibarını destekler. Günümüzde markalar, tüketicinin kalbinde taht kurmak için birbirinden farklı proje çalışması yapıyor. Bunlardan en avantajlı olanı, sosyal sorumluluk projesi. Günümüzde, tüketicilerin talepleri gittikçe artıyor ve farklılaşıyor. Tüketici, artık markalardan sadece yeni ürün veya kaliteli ürün beklemiyor.

 • MARKALAŞMA

  MARKALAŞMA

  29 Mart 2019, Cuma

  Markalaşma bir süreçtir. Bir ürün veya şirkete kişilik kazandırma sürecidir. Yeni üretilen bir ürün pazarda ismiyle var olacaktır.İsmiyle ve logosuyla tanıtımı ve reklamı yapılacak, insanların hafızalarında yer edecektir.

-->
3WTURK CMS v8.0
-->